Looduse õppepäeval valmistatakse Eesti Ornitoloogiaühingu 100. juubeliks 100 pesakasti

15. mai 2021

Reedel, 14. mail korraldas Tallinna Linnuklubi koostöös Puiduklubiga pesakastide meisterdamise õppepäeva Eesti Vabaõhumuuseumi Tehasemaja õuesõppepaviljonis. Tallinna koolide õpilased valmistasid ühiselt 100 pesakasti, et tähistada Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) väärikat 100-ndat juubelit.

Tallinna Linnuklubi üleskutse võtsid vastu 6 Tallinna kooli, kes on ühtlasi aktiivsed osalejad rahvusvahelise Läänemere projekti linnuprogrammides. Pesakastide meisterdamist juhendasid õppepäeval Tallinna Linnuklubi ja puitmajatootja Nordic Houses spetsialistid. 

Nordic Houses varustas õpilased vajaminevate materjalide ja töövahenditega. Igale kooligrupil läks umbes tund aega, et valmistada valmislõigatud detailidest pesakastid. Valmistatud pesakastid said kooliõpilased kaasa võtta ja sobivasse kohta üles panna. 

Eesti Ornitoloogiaühing on Eesti vanim ja suurim lindude uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud organisatsioon, mis tähistas 1. mail oma sajandat aastapäeva.

Ornitoloogiaühingu missiooniks on tagada Eesti linnustiku hea käekäik lindude uurimise, kaitse ja tutvustamise kaudu. Alates 2000. aastast on ornitoloogiaühing rahvusvahelise linnukaitseorganisatsiooni BirdLife International täisliige ja koostööpartner Eestis. Ühing kuulub 2019. aastast ka Eesti vabaühenduste kliimavõrgustikku.

MTÜ Tallinna Linnuklubi asutati aastal 2001. Klubisse kuulub üle kolmekümne linnuhuvilise Tallinnast ja Harjumaalt. Kevadine looduse õppepäev Tallinna koolinoortele Eesti Vabaõhumuuseumis on olnud linnuklubi igakevadine traditsioon juba 20 aastat.