NÄITUSERUUM

Sajanditepikkused puitehituse traditsioonid ja teadmised on andnud Eesti tootjatele vajaliku kompetentsi ning julguse projekteerida ja ehitada keerukaid puithooneid üle maailma. Puit on olnud olulisel kohal nii meie esivanemate hoonetes kui hinnatud ehitusmaterjal ka kaasaja keskkonnateadliku inimese jaoks. Selle kõrval on ka ehitusprotsess liikunud platsilt tehasesse – tõusnud on nii hoonete kvaliteet, tootmise efektiivsus kui ettevõtete konkurentsivõime. Just neid aspekte tutvustab ka Eesti Puitmajaliidu loodud näituseruum uues museaalhoones.

Siia on koondatud puitmajasektori kompaktne info – saab hea ülevaate erinevatest puitehituse tehnoloogiatest (puitkarkass, masintoodetud ja käsitöö palkmaja ning ristkihtpuit CLT või MHM), materjalide kasutamisest ja viimistluse võimalustest. Lisaks puitmajade tehnoloogilistele võimalustele saab näituseruumis tutvuda ka Eestis toodetud majade arhitektuursete lahendustega, heita pilk Eesti puitehituse arengule ning mõtiskleda ehitussektori süsinikujalajälje teemadel.

Näitusesaal on talvehooajal külastajatele avatud vaid eelneval kokkuleppel: visit@tehasemaja.com

Näituseruumi kaasrahastas Eesti Puitmajaliit ja Euroopa Regionaalarengu Fond läbi EASi meetme „Ettevõtete ekspordi kasvu toetavate teenuste projektikonkurss“.

PILDID

VIDEOD