KOMPETENTSIKESKUS

Kaasaegset töökeskkonda ühendavas majas on ühe katuse all Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskus, Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster, Puiduklubi ja konsortsiumettevõte Tehasemaja. Puitmajasektorit tutvustav showroom-näitusala ning koolitusteks ja seminarideks loodud õuesõppepaviljon koos väliruumiga on avatud kõikidele muuseumi külastajatele ja partneritele, nii kaasmaalastele kui väliskülalistele.

Keskuse arhitektuurne kontseptsioon on Nordic Houses OÜ ja Trilog Studio arhitektide koostöös loodud võiduprojekt Nordic COMPACT, mis on välja valitud konkursite “Aasta Tehasemaja” rohkem kui saja esitatud töö hulgast

“NÄIDISMAJA ON ARHITEKTUURNE TERVIK, MIS KAJASTAB TÄNAPÄEVASEID TEHNOLOOGIAID JA MATERJALE NING JÄRGIB KESKKONNASÄÄSTLIKU HOONE EHITAMISE PÕHIMÕTTEID.”

SA Eesti Vabaõhumuuseumi endise pikaaegse juhatuse liikme Merike Langi sõnul astutakse kaasaegse tehasemaja püstitamisega esimene samm uues kontseptsionaalses suunas eksponeerida muuseumis 21. sajandit. “Näidismaja on arhitektuurne tervik, mis kajastab tänapäevaseid tehnoloogiaid ja materjale ning järgib keskkonnasäästliku hoone ehitamise põhimõtteid. Miks mitte eksponeerida 21. sajandi alguse arhitektuuri juba praegu, mitte oodata 50-100 aastat. Samuti haakub valmiva eksponaadiga seotud kompetentsikeskuse tegevus väga hästi muuseumi enda sisuliste tegevuseesmärkidega”, teatas Lang. „Tähelepanuväärne on ka see, et uus museaalhoone tuleb vabaõhumuuseumi kogusse Puiduklubi MTÜ kingitusena. See on Eesti kultuuri jaoks aastategu“, lisas Lang rõõmuga.

Kompetentsikeskus kui moodne museaal täiendab vabaõhumuuseumi kaalukat maa-arhitektuuri kollektsiooni, asudes piletivabal alal kliendiparkla kõrval. Lisaks nõustamistele ja koolitustele saab külastada puidusektori näituseala-showroomi, mida on kaasrahastanud Eesti Puitmajaliit MTÜ ja Euroopa Regionaalarengu Fond läbi EASi meetme “Ettevõtete ekspordi kasvu toetavate teenuste projektikonkurss“.

20. tegevusaastat tähistava ja ligi 60 ettevõtet ühendava katusorganisatsiooni Eesti Puitmajaliit tegevjuht Lauri Kivil ütleb, et Eesti on alates 2010. aastast Euroopa suurim puitmajade eksportöör, kus üle 90% sektori toodangust läheb välisturgudele. Oluline on antud valdkonda ka kodumaal laiemalt teadvustada, väärtustada ja tutvustada. Seda eesmärki hakkabki teenima Eesti Vabaõhumuuseumisse rajatud kompetentsikeskus.

Eesti Kultuuriministeerium on tunnustanud Puitehituse kompetentsikeskuse rajamist Kultuurisõbra tiitliga.

Palju huvitavaid organisatsioone, kuid ei saa päris täpselt aru kes millega tegeleb? Vaata lähemalt siit

TEHASEMAJA OÜ KONSORTSIUMETTEVÕTTED