TEHASEMAJA – EESTI EDUMEELSETE MAJATEHASTE KONSORTSIUMETTEVÕTE

Tänapäeval on liikunud ehitus platsilt tehasesse – tõuseb kvaliteet, efektiivsus ning konkurentsivõime nii ajas kui hinnas. Sajanditepikkused puitehituse traditsioonid ja teadmised on tänaseks kujundanud Eestist suurima puitmajade eksportööri Euroopas. Tehasemaja OÜ konsortsiumis olevad ettevõtted pakuvad käsitööpalkmaju, masintöödeldud palkmaju, karkassmaju ja ristkihtpuitmaju ning seni üks märkimisväärsemaid ühisprojekte on EV100 puhul loodud Puitehituse Kompetentsikeskus Eesti Vabaõhumuuseumis.

Tehasemaja OÜ konsortsiumis olevad ettevõtted pakuvad käsitööpalkmaju, masintöödeldud palkmaju, karkassmaju ja ristkihtpuitmaju ning seni üks märkimisväärsemaid ühisprojekte on EV100 puhul loodud Puitehituse Kompetentsikeskus Eesti Vabaõhumuuseumis.

KOMPETENTSIKESKUS ON KOKKU TOONUD ENAM KUI 100 PARTNERETTEVÕTET,

kes kõik on projekti elluviimisel andnud olulise panuse oma teenuste, materjalide ja toodetega. Asjaosalised usuvad, et kompetentsikeskus aitab tuua laiemad teadmised puitmaja ehitusprotsessist nii oma kodu planeerijatele kui ka professionaalidele, kõigile, kes soovivad infot tänapäevaste tehnoloogiate ja võimaluste kohta puitehitiste valdkonnas.

Kuna majaehitus on erakordselt detailidemahukas protsess, kus valikuid on peadpööritavalt palju (alustades pinnaseuuringutest ja lõpetades muruseemne valikuga), oleme loonud keskuse nii era- kui äriklientidele, et aidata leida sobivaimad lahendused ühest kohast ja mõistliku aja jooksul.

KONSORTSIUMETTEVÕTETE TUTVUSTUSED

Ettevõtte nimi: Nordic Houses KT OÜ
Asutamise aasta: 2002
Koduleht: www.nordichouses.eu
Aadress: Kosu küla, Kuusalu vald, Harjumaa

Tutvustus: Nordic Houses on 2002. aastal tegevust alustanud Eesti-Norra ühisettevõte. Meie põhitegevuseks on puitkarkassmajade projekteerimine, tootmine ja ehitus. Tegevusaastate jooksul on meist kasvanud ettevõtete grupp, mille eesmärgiks on läbi kogu väärtusahela edendada elurõõmu pakkuvat elamise viisi oma kodus. Meie põhilisteks klientideks on edasimüüjad, arendajad ja ehitusfirmad eeskätt Põhjamaades ja Kesk-Euroopas.

Projektid: standardprojekt
Tehnoloogia: Pre-cut puitkarkassmajad
Sertifikaadid: ISO 14001, ISO 9001, ETA
Garantii: 1) konstruktsioonile 10 aastat, 2) ustele ja akendele vastavalt tootjapoolsele garantiile, 3) materjalile 2 aastat
Sihtturud: Norra, Rootsi, Soome, Holland, Eesti
Võtmed kätte lahendused: Ei
Muu: B-energiaklass, C-energiaklass, vastutustundlik ettevõte
Klient:  äriklient
Tootmismaht aastas (projektide arv): 100 ja rohkem

Ettevõtte nimi: Palmatin OÜ
Asutamise aasta: 1995
Koduleht: www.palmatin.com
Aadress: Tammi tee 40b, Rannamõisa küla, Harjumaa

Tutvustus: Palmatini missioon on ökoloogiliselt terve keskkonna loomine elamuehituses ning klientide maksimaalse rahulolu tagamine. Palmatinil on professionaalne tootmis-, projekteerimis-, ja eelarvestuse personal, kellel on aastatepikkune kogemus oma valdkonnas. Palmatini trumbiks on pikaajaline kogemus ja usaldusväärsus – oleme olnud usaldusväärne partner puitmajade ehituses juba aastast 1995. Toodame kõik puitmaterjalid ise, tagades nii kliendile ühtlaselt kõrge kvaliteedi. Kasutame kaasaegseid CNC automaatseid tootmisliine, mis võimaldavad pakkuda lahendusi ka kõige keerulisematele sõlmedele.

Projektid: standardprojekt, eriprojekt
Tehnoloogia: masintoodetud palkmajad, puitkarkassmajad, elementmajad, ristkihtpuitmajad
Sertifikaadid: CE, ISO 9001, FSC
Garantii: 1) konstruktsioonile 10 aastat, 2) püstitustöödele 2 aastat, 3) ustele ja akendele 2 aastat, 4) materjalile 2 aastat
Sihtturud: Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa
Võtmed kätte lahendused: jah
Muu: A-energiaklass, B-energiaklass, C-energiaklass
Klient: eraklient, äriklient
Tootmismaht aastas (projektide arv): 100 ja rohkem

Ettevõtte nimi: Hobbiton OÜ
Asutamise aasta: 1997
Koduleht: www.hobbiton.ee
Aadress: Voru mnt.14, Räpina, Põlvamaa

Tutvustus: Hobbiton OÜ missioon on väärtustada käsitööd kaasaegses puitmajaehituses. Peame ennast üheks Euroopa suurimaks käsitööpalkmajade tootjaks. Alustasime tegevust 1997. aasta kevadel, oma tegevusaastate jooksul oleme tarninud üle 450 suurema ja väiksema käsitööna toodetud palkmaja komplekti.

Projektid: eriprojekt
Tehnoloogia: käsitööpalkmajad
Sertifikaadid: ETA
Garantii: 1) konstruktsioonile 10 aastat, 2) püstitustöödele 5 aastat, 3) ustele ja akendele 2 aastat, 4) materjalile 2 aastat
Sihtturud: Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Saksamaa
Võtmed kätte lahendused: jah
Muu: B-energiaklass, C-energiaklass
Klient: eraklient, äriklient
Tootmismaht aastas (projektide arv): 10-50

Ettevõtte nimi: EstNor OÜ
Asutamise aasta: 2000
Koduleht: www.estnor.ee
Aadress: Kurna tee 33, Kiili 75401 Harjumaa, Estonia

Tutvustus: EstNor OÜ on Eesti kapitalil tegutsev ettevõte, mis on asutatud aastal 2000. Põhitegevusalaks on puitmajade tootmine ja püstitamine. Peamiseks toodanguks on element- ja moodulmajad, lisaks toodetakse palkkarkass- ja käsitöö palkmajasid. 95% toodangust eksporditakse. Peamised sihtriigid on Norra ja Rootsi, kuhu on eksporditud üle 600 maja.

Projektid: eriprojekt
Tehnoloogia: käsitööpalkmajad, puitkarkassmajad, elementmajad, moodulmajad
Sertifikaadid: ISO 9001, ETA
Garantii: 1) konstruktsioonile 5 aastat, 2) püstitustöödele 5 aastat, 3) ustele ja akendele 5 aastat, 4) materjalile 5 aastat
Sihtturud: Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Saksamaa
Võtmed kätte lahendused: jah
Muu: passiivmaja, A-energiaklass, B-energiaklass, C-energiaklass, vastutustundlik ettevõte
Klient: äriklient
Tootmismaht aastas (projektide arv): 10-50

Ettevõtte nimi: Akso-Haus OÜ
Asutamise aasta: 2004
Koduleht: www.aksohaus.ee
Aadress: Haapsalu mnt 7C, Vasalemma

Tutvustus: Akso-Haus OÜ toodab moodulmaju 2004 aastast kasutades selleks erilist tehnoloogiat, mis võimaldab toota vundamendiga maju tehases. Vundamendiga majad on tõstetavad ja lõpmatuid kordi siirdatavad. Akso-Haus OÜ toodab ka vundamendita maju. Kokku on 15 aastaga toodetud 100 000 m² ulatuses mooduleid. Kasutuses on 5 tehast üle Harjumaa, mis annab kokku ligi 11 500m2 tootmispinda.

Projektid: standardprojekt, eriprojekt
Tehnoloogia: puitkarkassmajad, moodulmajad
Sertifikaadid: ISO 14001, CE, ISO 9001, FI
Garantii: 1) konstruktsioonile 10 aastat, 2) püstitustöödele: moodulmajadel ei ole selliseid töid, 3) ustele ja akendele vastavalt tootja garantiile, 4) materjalile vastavalt tootja garantiile
Sihtturud: Eesti, Soome, Rootsi, Island
Võtmed kätte lahendused: ei
Muu: B-energiaklass, C-energiaklass
Klient: eraklient, äriklient
Tootmismaht aastas (projektide arv): 10-50

Ettevõtte nimi: Timbeco Woodhouse OÜ
Asutamise aasta: 1993
Koduleht: www.timbeco.ee
Aadress: Tõdva tee 41/1, Saku Vald Harjumaa, Estonia

Tutvustus: Timbeco on Eesti kapitalil põhinev majatehas. Meie tootevalikus on energiatõhusad puitkonstruktsioonil elemendid, elementmajad ja moodulmajad. Ekspordime 95% oma toodangust Soome, Rootsi, Norra, Šveitsi ja Jaapani turgudele. Meie klientideks on Põhja-Euroopa juhtivad ehitusettevõtted, kellele toodame energiatõhusaid elementhooneid, fassaadilahendusi, katuseelemente, moodulhooneid jpm.

Projektid: eriprojekt
Tehnoloogia: puitkarkassmajad, elementmajad, moodulmajad
Setrifikaadid: ISO 9001
Garantii: 1) konstruktsioonile 10 aastat, 2) püstitustöödele 2 aastat, 3) ustele ja akendele vastavalt tootja garantiile, 4) materjalile vastavalt tootja garantiile
Sihtturud: Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Saksamaa, Inglismaa, Šveits, Jaapan
Võtmed kätte lahendused: ei
Muu: A-energiaklass, vastutustundlik ettevõte
Klient: äriklient
Tootmismaht aastas (projektide arv): 100 ja rohkem

Ettevõtte nimi: EstHus OÜ
Asutamise aasta: 2009
Koduleht: www.esthus.eu; www.puitpaneel.ee
Aadress: Meisli tn 8, Tartu

Tutvustus: EstHus on ettevõte kelle eesmärgiks on propageerida puitmajade ehitust ja puidu kui taastuva loodusressursi suuremat kasutust, tehes seda järgides iidseid puitehituse traditsioone kuid ehitades tänapäevase tehnoloogia abil.
Pakume oma klientidele puitkarkass ja ristkiht puidust (MHM) hooneid koos projekteerimise ning püstitusega objektil olgu selleks kas suvila, elamu, kortermaja, büroohoone või lasteaed. Elamiseks vajalik hoone hea mikrokliima, hea soojapidavus ja kauakestev konstruktsioon on EstHusi sihiks.
Meie sloganiks on „Ressursitõhus ehitus“. EstHus-i jaoks tähendab see ressursi tõhusust alates planeerimisest, ehitusest, ekpluatatsioonist ja kasutatavate materjalide valikust kuni kuludeni kogu hoone elutsükli vältel.

Projektid: eriprojekt
Tehnoloogia: puitkarkassmajad, elementmajad, ristkihtpuitmajad
Sertifikaadid: ISO 14001, ISO 9001, ETA
Garantii: 1) konstruktsioonile 10 aastat, 2) püstitustöödele 2 aastat, 3) ustele ja akendele 2 aastat, 4) materjalile 2 aastat
Sihtturud: Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Island
Võtmed kätte lahendused: ei
Muu: A-energiaklass, B-energiaklass, C-energiaklass
Klient: eraklient, äriklient
Tootmismaht aastas (projektide arv): 50-100

TEHASEMAJA konsortsiumettevõtted